Papara Şikayet

Papara şikayet için Papara 7/24 telefon ile müşteri desteği yanı sıra ,e-mail (e-posta) kanalı ile de kullanıcılarına hizmet vermektedir. Ancak, ne kadar yasal olursa olsun  sanal ortamlarda sunulan ve fiziki bir işlem yapılmayan  her hizmetin kusurları vardır ve papara e-cüzdan sisteminde de papara ile para yatırma , papara ile para çekme gibi konularda  geçici benzer sorunlar yaşanabilmektedir.Papara ön ödemeli sanal cüzdan sitemini kullanan gerçek kişi, kişilerce yazılmış şikayetlere sizler için sayfamızda yer verdik.

Papara Nedir?

Papara, 2016 yılının nisan ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan “Elektronik Para Kuruluşu” olarak faaliyet göstermek üzere aldığı izin ile aynı yılın Ağustos ayında faaliyetine başlamış bir e-cüzdandır. Papara, Türkiye’de legal olarak BDDK, bankacılık denetleme ve düzenleme kurumu’nun onayı ile  hizmet vermeye başlamıştır.

Papara hakkında araştırdığımız şikayetler yoğunlukla ; Papara para yatırma , papara para çekme ve papara bilgi güncelleme, gibi konular içermektedir. Bilindiği üzere papara hesabınıza sadece kendi adınıza banka hesaplarından , banka ATM’lerinden kartsız  olarak papara numaranızı işlem açıklamasına yazmak  koşulu ile para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Veya fiziksel mastercard özellikli papara ön yüklemeli kartınız ile tüm banka ATM’lerinden papara hesabınıza para yatırabilir ve çekebilirsiniz.Papara hesabınıza para yatırma işlemini internet bankacılığınızı, mobil bankacılığınızı kullanarak havale ile veya EFT ile yapıyorsanız sizden işlem açıklamasına 10 haneli papara numaranızı yazmanız  istenir. Papara numaranızı yazmadan ödeme işlemini tamamlarsanız yatırdığınız miktarın hesabınıza yüklenmesi uzun süreler alabilir ve bu en çok rastlanan papara şikayet unsurlarından birisidir.

Papara şirketinde kullanıcı hesapları ONAYLI ve ONAYSIZ hesap olarak  o iki türde ayrılmıştır. Onaysız hesapların işlem limitleri, işlem sayısı limitleri, onaylı papara hesaplarına göre düşüktür ve onaysız papara hesabı kullanıcıları papara ön ödemeli fiziksel kart sahibi olamazlar. Her papara kullanıcısının en az 1 defa yapabileceği bilgi güncelleme konusunda da paparara elektronik para kuruluşu yüksek güvenlik tedbirleri almıştır. Bu tedbirler bazen kullanıcıların yoğun eleştiri ve şikayetine maruz kalmaktadır. Örnekle ; papara hesabınızda kayıtlı olan telefon numaranızda değişiklik yapabilmeniz için sadece papara müşteri hizmetlerine telefon açıp veya mail gönderip bilgilerinizin güncellenmesini talep edemezsiniz. Papara hesabınızda kayıtlı telefon numaranızın güncellenmesi için sizden,  boş bir kağıda yazılı kendinize ait el yazınız ile  güncel tarih ve talebinizi içeren  bir yazı yazmanız ve  bu kağıtla birlikte selfie resim göndermeniz istenir. Günümüzde mobil teknoloji her ne kadar gelişmiş olsa da her kullanıcının kamera özelliği olan akıllı cep telefonu veya aynı işlevi yapmanızı sağlayacak bir bilgisayarı , tableti olmayabiliyor. Fonksiyonel olarak tüm bu donanımlara sahipseniz dahi sizden istenen selfie , papara kullanıcılarının bilgi güncellemesi işlemlerinde rahatsızlık duymasına sebep olabiliyor.

Tüm şirket ve kuruluşlar gibi Papara  hakkında da sanal ortamlarda asılsız karalama amaçlı veya gerçek şikayetler bulmanız görmeniz olasıdır. Sanal ortamlarda faaliyet gösteren tüm şirketler gibi papara hakkında da şikayet konusu olabilecek  bir çok yazı bulunmaktadır.Papara hakkında yaşadığınız sorunların erken çözümlenmesi için önce papara müşteri hizmetleri ile temasa geçmeniz sizin için avantaj niteliğinde olacaktır.

7/24 müşteri desteği veren papara hakkında ki şikayetinizin çözüm sürecinin uzadığını düşünüyorsanız veya çözüme kavuşturulmadı ise aşağıda ki verdiğimiz bilgiler doğrultusunda papara şikayet konularınızı sizde ilgili kurum departman ve temsilcilerine iletebilirsiniz.

Papara Şikayetlerini Nereye Yazabiliriz.?

Papara hakkında internette en sık karşılaşılan şikayetleri ve bu şikayetlere ilişkin kullanıcı yorumları ile Papara firmasının yanıtlarını sizler için hazırladığımız aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

Papara hakkında ki şikayetlerinizi www.sikayetvar.com Şikayet var  sitesinin Papara Şirketi için açtığı başlık altına yazabilir diğer Papara kullanıcılara ait şikayetleri de okuyabilirsiniz.

En Çok Karşılaşılan Papara Şikayetleri

Papara Yüz Okutma Sorunu

Papara Kullanıcısı İpek Hanım: Papara hesap onaylatma bölümlerinin hepsini tamamladım ama...

Papara Oyun Siteleri

Papara milyonlarca kullanısıya sahip bir elektronk cüzdandır. Ülkemizde en çok kullanılan...

Papara Giriş Hatası

Papara gerçekten çok güzel bir uygulama geliştirmiş. Güzel bir kullanıcı arayüzü var ama...

Papara’da ATM Hatası

Türkiye’deki BDDK onaylı dijital cüzdanlar arasında en çok tercih edilen firma olan...

Papara’dan SMS Gelmiyor

Türkiye’de en çok tercih edilen dijital cüzdan olan Papara, masaüstü bilgisayarın yanı...

Papara Şikayet
5 (100%) 9 votes